Kurallar

MC4FUN KURALLAR
1.   Her ne koşulda olursa olsun hile kullanmak yasaktır. Bir kişinin hile kullandığı görüntülü olarak kanıtlanırsa kişi uyarı almadan sunucudan süresiz olarak uzaklaştırılır. 
2. Diğer sunucuların reklamını yapmak yasaktır. Reklam yapan kişiler sunucudan süresiz olarak uzaklaştırılır. 
3. Dolandırıcılık ve sahtekarlık kesinlikle yasaktır. Diğer oyuncuların oyun içi ürünlerini soymak, kandırıp eşya veya paralarını çalmak gibi eylemler kesinlikle yasaktır. Cezası süresiz uzaklaştırmadır. 
4.Hesap alım-satımı, oyun içinde sahip olunan herhangi bir ürün veya verinin gerçek parayla satışı ya da gerçek parayla erişilen başka bir ürünle takas edilmesi yasaktır. Gerçek para ile ticaret yapıldığı kanıtlanırsa her iki tarafta sunucudan süresiz olarak uzaklaştırılacaktır. Gerçek para ile ticaret yapılmasının teklif edildiği ancak ticaretin gerçekleşmediği durumlarda 14 gün uzaklaştırma cezası verilecektir. 
5. Sohbet bölümünde kendini bir yetkili ya da başka bir oyuncu olarak tanıtarak, başkasının adını ya da rütbesini kullanarak yazı yazmak yasaktır.

6 Sunucunun ve oyunun açıklarından yararlanmak yasaktır. Bir oyuncu açık bulduğu anda bunu yöneticiler ile paylaşmalıdır. Ayrıca önemli açıkları bizlerle paylaşan oyuncularımızı ödüllendirdiğimizi de bilmenizi isteriz. Açıkları kullanan kişiler sunucudan süresiz olarak, uyarılmadan uzaklaştırılacaktır. 
7. Herhangi bir dini veya milli değere yapılan hakaret veya saygısızlık durumunda oyuncu sunucudan süresiz olarak uzaklaştırılacaktır. 
8. Sunucuya ve sunucu yetkililerine küfür veya saygısızlık eden oyuncular duruma göre sunucudan uzaklaştırma veya susturma cezası alacaklardır. Ceza, yöneticinin inisiyatifine bağlı olarak süreli ya da süresiz olabilir. 
9. Diğer oyunculara küfür veya hakaret etmek, rahatsızlık vermek, sohbet bölümünde flood ve spam yapmak yasaktır. (Flood ve spam, sohbet bölümünde sürekli aynı şeyleri tekrarlamak ya da sürekli alakasız ve gereksiz şeyler yazmak anlamına gelmektedir.) Bu suçları işleyenlere süreli veya süresiz olarak susturma cezası verilecektir. 
10. Diğer oyunculara iftira atmak, onları tehdit etmek, bela okumak, kavga etmek ve sunucu genelini huzursuz etmek yasaktır. Hakaret veya küfür kullanılmadan gerçekleşmiş ise 6 saat ilâ 1 gün arasında susturma cezası verilmektedir. İçinde küfür veya hakaret varsa bu cezanın üstüne küfür cezasının susturma süresi de eklenir.
11. Sosyal medyada özellikle genç kitlenin kullandığı, her cümlenin sonuna eklenen 3 harfli küfür gibi kısaltma, kalıplaşmış ve direkt olarak kişilere edilmeyen küfürlerin az kullanımı serbesttir. Ancak bu küfürlerin serbestliği başka bir oyuncuyu rahatsız etmemek koşuluyla geçerlidir. Bu yüzden kısaltma dahi olsa bir kişiye küfretmek ya da bu kelimeleri aşırı kullanmak yasaktır. 
12. Aşırı argo kullanımı, çok fazla müstehcen içerikli, +18 mesaj yazmak yasaktır. Bu madde sunucuda yaşı küçük olan oyuncular olduğu için eklenmiştir. 
13. Diğer oyuncuları taciz etmek, rahatsızlık vermek yasaktır. Ayrıca oyuncuları kışkırtmak amaçlı yazılmış mesaj yazmak da yasaktır.

14. Diğer oyuncuların hesap bilgilerini paylaşmak kesinlikle yasaktır. Şifre, email ya da oyuncunun paylaşmasını istemediği diğer bilgileri paylaşan kişiler süresiz olarak sunucudan uzaklaştırılacaktır.

15. Sunucu veya yetkililer ile alakalı bir konuda yalan bilgi yaymak, sunucunun veya yetkililerin itibarını zedeleyecek söylemler yaymak yasaktır. 

16. Chat aracılığı dışındaki yöntemlerle (kitap, komut vb.) küfür etmek geçici uzaklaştırma cezasıyla sonuçlanacaktır. 

17. Hesap çalmak, hesap soymak gibi başka oyuncuların hesaplarına girip onların izinleri dışında veri alış verişi yapmak yasaktır. Eğer bir oyuncunun hesap çalıp soyduğu kanıtlanırsa sunucudan süresiz olarak uzaklaştırılacaktır. 

18. Hesap paylaşımı yasaktır. Kanıtlanırsa paylaşılan hesap sunucudan süresiz olarak uzaklaştırılacaktır. 

Not: Yönetim ekibi olarak bu kurallar üzerinde değişiklik yapma hakkımızı saklı tutarız. Değişiklik yapılması halinde sunucu yazılımlarından gerekli bilgiler taraflara aktarılacaktır.