Oyun Kuralları

 1. 1. Uygunsuz içerik Bu sunucu kesinlikle kurallar üzerine kurulu bir sunucudur. Uyuşturucu, politika, cinsel referanslar veya diğer yetişkinlere yönelik konularla ilgili içeriği tartışamazsınız. Ayrıca, sohbette ölüm veya intihardan bahsetmek kesinlikle yasaktır.
 2. 2. Küfür & Hakaret Daha önce belirtildiği gibi, kuralların olduğu bir sunucudur. Küfür, özellikle başka bir oyuncuya yönelik olduğunda tolere edilmeyecektir. Bazılarının küfür etmeyi düşünebileceği ve uygun olan birkaç kelime var. Bunların üzerinden geçmeyeceğiz ama lütfen seçtiğiniz dile dikkat edin.
 3. 3. Nefret ve/veya Ayrımcılık Nefret dolu veya ayrımcı hareketlere, fikirlere, sembollere, klişelere, gruplara veya figürlere yapılan atıflar hiçbir şekilde hoş görülmez. Nefret içeren veya ayrımcı ifadelerin ve karalamaların kullanılması da kesinlikle yasaktır. Örneğin Gay, Top teriminin olumsuz bir bağlamda kullanılması, sunucumuzda homofobi olarak kabul edilir.
 4. 4. Taciz Bir oyuncuyu defalarca sözlü hakaret veya isim takmak suretiyle hedef almak tacizdir. Diğer oyuncuları herhangi bir şekilde tehdit etmek tacizdir. Bir arsa veya claim sahibi sizden ayrılmanızı isterse, bir arsa veya claimi reddetmek de tacizdir.
 5.  5. Reklam Başka bir Minecraft sunucusu IPsinin veya adının reklamını yapmak ceza ile sonuçlanacaktır. Web siteleri ve discord bağlantıları dahil olmak üzere reklam sunucusuna bağlı bağlantılara izin verilmez. Yalnızca sunucuda yayın yapıyorsanız YouTube veya Twitch bağlantılarınızı yayınlamanıza izin verilir, bu saatte bir ile sınırlı olmalıdır. Bunun dışındaki her şey reklam olarak kabul edilecektir. Bunun için herhangi bir uyarı yapılmaz direkt ceza uygulanır. 
 6. 6. Bug kullanımı Sunucuda her türlü bug veya hatadan yararlanmak yasaktır. Tespit edildiği taktirde hiçbir uyarı olmadan sunucudan uzaklaştırılırsınız. Başka bir insanın bug yaptığını bildiğiniz şahit olduğunuz ve bunu söylemediğiniz taktirde eğer yetkililer bunu tespit ederse sunucudan uzaklaştırılırsınız. Eğer klanca veya ekipce bir hata ve bug kullanırsanız bütün ekibiniz ve klanınız sunucudan uzaklaştırılır oyuncu gözetmeden. Bug kullanımları için :e_mail-destek-kanalı üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz 
 7. 7. Tehditler Sunucudaki herhangi bir oyuncuya veya yetkiliye yönelik tehditlere müsamaha gösterilmeyecektir. Bu, sunucuyu yavaşlatmaya, çökmeye veya sunucuya saldırmaya yönelik tüm tehditler için geçerlidir. Sunucuyu ddos tehditleri ağır ceza ile sonuçlanacaktır. Başka bir oyuncuya veya yetkiliye zarar vermekle tehdit etmek ağır bir ceza ile sonuçlanacaktır. Buna kişisel bilgilerin açıklanması da dahildir. 
 8. 8. Ters İbraz Mağazamızdan bir şey satın alırsanız lütfen bunun sorumluluğunun sizde olduğunu unutmayın , herhangi bir satın alma işleminde ters ibraz ederseniz buna göre cezalandırılırsınız. Ödeme şirketleri üzerinden Ters İbraz yaparsanız ödeme şirketi tarafından hukuki bir sürece girersiniz. 
 9. 9. Blok Glitch İnşa etmeye erişiminiz olmayan bir yere yerleştirmeye çalıştığınız bloklar üzerinde yürümek/atlamak gibi imkansız hareketler yapmak için herhangi bir yöntemin kullanılmasına izin verilmez. 
 10. 10. Griefing Kendi bölgeniz de olsa dahi grief yapmak yasaktır. Bu kurala, birinin yapılarını veya claimini etrafını bozmanızda dahildir. Sadece Orman dünyası değil End Ve Nether dünyalarına da Grief yapmanız sınırsız uzaklaştırma ile sonuçlanır. 
 11. 11. Yasaklanma veya Susturulma Yasaklandıktan veya mute cezası aldıktan sonra. Başka hesap ile gelip tekrardan aynı şekilde davranış göstermeniz yasaktır. Böyle bir şey olduğu taktirde IP adresinize mute atılır. 
 12. 12. Genel Hile / Haksız Avantajlar / Modlar / 3. Parti Yazılımları Oyun içi avantaj sunan hiçbir müşteriye veya değişikliğe izin vermiyoruz. Oyun içi avantaj sağlamayan modlara izin verilir. AFK taş kazma, madencilik, herhangi bir şekilde balık avlama gibi davranışlar hile olarak kabul edilir, ne şekilde yapılırsa yapılsın buna izin verilmez. 
 13. 13. Dolandırıcılık Oyuncuların parasını veya hesaplarını çalmak yasaktır. Sunucular arası işlemler yasaktır!. Sunucular arası bir ticarette her iki taraf da sınırsız uzaklaştırılır. Müzayede Evinde aldatıcı bir eşya satmak gibi oyun içinde dolandırıcılığa izin verilmez. 
 14. 14. Uygunsuz Görünümler / Kullanıcı Adları Buranın kuralları olan bir sunucu olduğunu, yukarıdaki kuralları ihlal eden herhangi bir dış görünüm veya kullanıcı adına izin verilmeyeceğini söylemeye gerek yok. 
 15. 15. Gerçek Eşya Ticareti Gerçek parayla veya diğer harici ürünlerle diğer oyun içi öğeleri satın alma veya satma işlemlerine izin verilmez. Buna minecraft hesapları da dahildir! Bunun tek istisnası, oyuncuların resmi MC4FUN Mağazamızdan kendi adlarına satın alma karşılığında başka bir oyuncuyu takas etmesi veya ödeme yapmasıdır. 

İzin Verilen Modlar: 
- Minecraft arayüzünü veya animasyonlarını değiştiren kaynak paketleri 
- Toggle Sprint 
- Tam Parlak (ve parlaklığınızı/gamanızı değiştiren diğer değişiklikler) 
- FOV Değiştiriciler (yakınlaştırmanıza izin veren değişiklikler vb.) 
- Hitbox Görüntüleyicileri 
- Pelerinler 
- CPS Sayaçları 
- Zırh HUD'si 
- Optifine 
- Oyuncusuz mini haritalar


Not: Kuralları çiğneyenler nasıl cezalandırılacak? Yöneticilerimiz ve Adminlerimiz, eylemleriniz sınırdaysa veya sorun haline geliyorsa ancak başka herhangi bir ceza kategorisine girmiyorsa özel bir ceza kullanabilir. Yöneticiler ve Adminlerimiz cezalarınızın dışında kendi insiyatiflerine göre ceza süresini uzatabilir veya kısaltabilir bundan dolayı hiçbir şeyden sorumlu tutulamaz.

Son Güncelleme: 25 Eylül 2022 17:59

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Ara...

Aradığınızı bulamadınız mı?

Destek Aç